بسمه تعالی


گروه توليدي صنعتي پارس فلز در سال1363 با نام كارگاه توليدي صنعتي پارس فلز در زميني به مساحت 1500 متر مربع در زمينه ساخت و توليد قطعات فلزي موتور سيكلت با نيروي انساني 20 نفر آغاز به كار نمود.
با توجه به افزايش تقاضاي موتور سيكلت در دهه 70 ، توليد قطعات و مجموعه هاي موتور سيكلت نيز به همان نسبت افزايش يافت و با توجه به اينكه فضا و امكانات موجود در كارگاه جوابگوي سفارشات مشتريان نبودگسترش امكانات و افزايش توان مهندسي و تجهيزات ساخت ضرورت يافت لذا استراتژي تشكيل گروه توليدي صنعتي تدوين گرديد بالطبع توسعه كارگاه هم از نظر فضاي توليدي و نيز نيروي انساني در دستور كار مديران گروه قرار گرفت . بر اين اساس تا سال 1381 توسعه فضاي كارگاهي كل كارگاه از 1500 متر مربع به بيش از 10000 متر مربع افزايش پيدا كرد .
با توجه به نيازهاي مجموعه سعي بر آن شد كه كليه امكانات و فضا ها با توجه به توليد محصولات در نظر گرفته شود و تجهيزات با روش علمي در سالنهاي توليد مستقر گردد .
همچنين فضاهاي سبز و امكانات رفاهي جهت استراحت پرسنل لحاظ گرديد .
در حال حاضر فضاهاي توليدي و امكانات موجود در گروه توليدي صنعتي پارس فلز شامل :
سالن پرسكاري به مساحت 1750 متر مربع سالن جوشكاري به مساحت 500 متر مربع
سالن انبار مياني و مواد اوليه به مساحت 1200 متر مربع انبار محصول نهايي به ميزان 500 متر مربع
سالن رنگ به مساحت 430 متر مربع سالن قالب سازي به مساحت 300 متر مربع
سالن مونتاژ و پرس جوش به ميزان 600 متر مربع ساختمان رفاهي به ميزان 500 متر مربع
ساختمان اداري به مساحت 400 متر مربع
از نظر نيروي انساني نيز اين مجموعه داراي 50 نفر نيروي انساني ماهر و نيمه ماهر به صورت دائم بوده و بسته به تقاضاي بازار نيروي كار تا چند برابر قابل افزايش مي باشد .
محصولات توليدي اين سازمان شامل :
1- شاسي موتور سيكلت (بدنه اصلي) مدل هندايی 2- مجموعه کامل شاسی و قطعات ديگر فلزی مدل wave
3- دو شاخه عقب موتور سيكلت 4- جك وسط5- جك بغل 6- ميل ركاب7- تركبند 8 - گوشواره
9- مجموعه دسته موتور 10- اگزوز11- مجموعه گلگير عقب و جلو 12- قطعات و مجموعه های خودرو
همچنين گروه توليدي صنعتي پارس فلز در زمينه ساخت قطعات خودرويي شرکت ایران خودرو همكاري داشته است .
گروه توليدي صنعتي پارس فلز پس از توسعه فضا و همچنين محصولات توليدي و تيراژ توليد نياز را بر آن ديد كه فرآيند هاي توليدي و پشتيباني خود را تحت كنترل در آورده و آنها را با يك الگوي جهاني هماهنگ سازد لذا ابتدا بر مبناي استاندارد ISO9001 واز سال 1384 نسبت به پياده سازي استاندارد مديريت كيفيت بر مبناي ISO / TS 16949 اقدام نمود و پس از يك سال و نيم تلاش بي وقفه توسط كليه پرسنل سازمان موفق به اخذ گواهينامه ISO/TS16949:2002 و ISO 9001:2000 گرديد و اينك گروه توليدي صنعتي پارس فلز به عنوان اولين دارنده گواهينامه 16949:2002 ISO/TS براي محصولات شاسي اصلي موتور سيكلت ،گلگير عقب ،گلگير جلو و غيره مي باشد .( گواهينامه هاي فوق به ضميمه مي باشد)
با استقرار استاندارد ISO /TS در گروه توليدي صنعتي پارس فلز و عزم مديريت سازمان در برقراري خط مشي كيفيت سازمان كه مهمترين اصل آن جلب رضايت مشتريان مي باشد اميد برآن است كه محصولاتي با كيفيت عالي به مشتريان و صنعت ايران تقديم نمايد .
دستگاههاي موجود در واحد برشکاری و پرسكاري شامل :
دستگاه برش لیزر با توان 1500k برای برش ورق تا 14 میلیمتر با میز کار 1.5*3 متر
رول بر و گيوتين جهت برش انواع ورق تا ضخامت 6 میلیمتر
انواع اره NC و دستگاه اتوماتیک برش لوله , و دستگاه برش معمولی جهت برش لوله
انواع دستگاههای NC , و معمولی جهت خم لوله
انواع پرسهاي هيدروليك از 80 تن تا 400 تن جهت كشش و فرم دهي قطعات
انواع پرسهاي ضربه اي از 2تن تا 300 تن جهت عملياتهاي مختلف در قطعات به كار گرفته مي شوند .
واحد قالب سازي سازمان در زمينه ساخت قالب ها و فيكسچرها ي مورد نياز واحد پرسكاري و مونتاژ با بهره گیری از دستگاههای NC , CNC شامل فرز cnc سنگین تراش و فرز cnc دقیق و وایر کات و فرزهای nc و غیره فعاليت مي كند و همچنين تعميرات دوره اي ابزارآلات توسط اين واحد انجام مي گيرد ، و براي بالا بردن ضريب اطمينان قالب ها و فيكسچرهاي يدكي مورد نياز جهت جلوگيري از توقف خط توليد نيز پيش بيني گرديده است .
لازم به ذكر مي باشد كه واحد فني و مهندسي با واحد قالب سازي در زمينه ساخت قالب هاو فيكسچر هاي جديد براي محصولات جديد و پروژه هاي جديد همكاري مي نمايد و قالبهاي مورد نياز را بر اساس خواسته مشتريان طراحي و در همين مجموعه ساخته مي شود .
گروه توليدي صنعتي پارس فلز با تبادل اطلاعات با مشتريان سعي دارد خواسته ها ، نظرات و پيشنهادات ايشان را در چرخه توليد و محصولات لحاظ كرده و در راستاي رسيدن به خط مشي خود رضايت مشتريان را جلب نمايد لذا سازمان حيات خويش را در رضايت مشتريان مي داند.
با توجه به اين موضوع گروه توليدي صنعتي پارس فلز در راستاي رسيدن به اين هدف و به منظور كاهش هزينه هاي حمل و نقل و عدم جابجايي بيش از حد قطعات و آسيب آنها يك واحد رنگكاري الكترو استاتيك طراحي و ايجاد كرده است كه بنا به درخواست مشتريان قطعات رنگ شده به آنان تحويل مي دهد .
ارسال محصولات توليد شده بر اساس درخواست مشتريان توسط واحد بازرگاني به واحد انبار ابلاغ گرديده و محصولات تائيد شده از انبار محصول در هنگام ارسال نيز توسط واحد كيفيت و بازرسين كيفيت كنترل شده تا از ارسال محصولات با كيفيت به نزد مشتري اطمينان حاصل شود .
برتر بودن كيفيت محصولات توليدي اين سازمان ، ميل مشتريان را در استفاده از محصولات اين گروه افزايش داده و هم اكنون مشتريان پارس فلز را موتور سيكلت سازان عمده و مطرح در صنعت موتور سيكلت كشور تشكيل مي دهند .
گروه توليدي صنعتي پارس فلز با بيش از دو دهه فعاليت در صنعت موتور سيكلت كشور خود را يكي از متوليان اين صنعت دانسته و سعي دارد با استفاده از دانش فني روز و استاندارد هاي بين المللي موجود در زمينه فعاليت خود با همياري و مساعدت كليه همكاران به سمت صنعت مدرن و با كيفيت پيش رود .
ودر راستاي گستره فعاليت و انطباق با نيازهاي امروزه صنعت خودرو و موتور سيكلت با كسب گواهينامه ISO9001:2008 و ISO/TS 16949 و با عملكرد مناسب و ايجاد جايگاهي ويژه در ميان صنعتگران خودرو و موتور سيكلت با تثبيت موقعيت فعلي و حركت رو به جلو گام بر مي دارد . اكنون آماده ايم تا دست كارآفرينان صنعت اين مرزوبوم را به گرمي بفشاريم .

بازگشت به صفحه نخست